Co udělat před zasláním telefonu do servisu

Servis telefonů

V tomto článku se dozvíte rady a tipy, jaké kroky provést před tím než zašlete váš telefon do našeho servisu telefonů. Zde se dozvíte obecně platné kroky. Bližší informace se dozvíte od našeho technika v rámci konkrétní situace.

Zálohujte data, nastavení aplikace

Pokud je to možné vzhledem k závadě na telefonu vždy kompletně zálohujte vaše data buďto na cloudové úložiště či do notebooku, počítače a to nejen interní paměť telefonu, ale i externí kartu raději. Nezapomeňte provést zálohu nastavení, hesel, aplikací na váš online účet v rámci systému například na váš Google účet. Důkladně si zkontrolujte, že se správně zálohovaly veškeré vaše telefonní kontakty, abyste o ně přišli. Lze zálohovat i veškeré SMS zprávy.

Některé aplikace je možné propojit s online úložišti a nahrát na ně vaše data, o které byste jinak odinstalováním aplikace přišli. Například různé fitness aplikace, atd.

Důležité: Ověřte si, že si pamatujete heslo k  vašem účtům kam probíhá záloha, abyste se pak na ně dostali. Například v případě obnovení do továrního nastavení abyste pak, až se vám telefon vrátí se jednoduše přihlásili na váš účet a vše se automaticky nahrálo a nastavilo, tak jak jste měli.

Obnovte telefon do továrního nastavení

Pro ochranu vašich dat doporučujeme telefon před zasláním do servisu obnovit do továrního nastavení. Tímto krokem se telefon obnoví do stavu, jako při prvním zapnutím. Dojde k smazání veškerých vašich dat a nastavení, proto je důležité mít vše zálohované.  Nezapomeňte vyndat externí paměťovou kartu.

Důkladně zabalte

Pokud máte schovanou krabičku, ve které jste telefon pořídili dejte telefon do ní. Doporučuji ještě telefon dát například do igelitového pytlíku a pak izolepou přilepit ke krabičce, tak aby v ní při třesení se nepohyboval. Případně můžete ještě balík vyztužit, tak aby byl co nejbytelnější, protože ne vždy dochází ke správnému zacházení s balíky v rámci kurýrní služby. Proto je potřeba pro jistotu vždy telefon pečlivě a důkladně zabalit, abyste předešli případným dalším poškozením při přepravě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *